14nov.
Dia Mundial de la Diabetis
Plaça de Miquel Santaló
A 00:00
Punt jove de feina
El Güell Espai Jove
A 10:00
Ludosala
Centre Cívic Pla de Palau
A 17:00
Inici del taller "Plantar Maduixes"
Centre Cívic Pont Major
A 17:00
El petit món del Petit Príncep
Biblioteca Just M. Casero
A 17:30
Arranjaments bàsics de la roba
El Güell Espai Jove
A 18:00
Locos por las partículas
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
De la resistència antifranquista a la transició
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
A 18:00
Debussy, precursor de la música contemporània
Espai Amics del Museu d'Art
A 19:00
Verdi - La forza del destino
Centre Cívic Sant Narcís
A 19:00
Sara i els silencis
Llibreria 22
A 19:00
La flauta màgica
Cinema Truffaut
A 20:00
Anàlisi Cinematogràfica
Centre Cívic Santa Eugènia
A 20:00
Flors de Bach
Centre Cívic Santa Eugènia
A 20:00
Llibràlegs IV
Biblioteca Antònia Adroher
A 20:30
La flauta màgica
Cinema Truffaut
A 22:30
15nov.
Retrats de vida
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
Cursos amb places disponibles
Centre Cívic Pont Major
Recomanem: Nuncanoche de Jay Kristoff
Biblioteques de Girona
A 00:00
Smartphones, aplicacions mòbil i recerca de feina
Servei Municipal d'Ocupació
A 09:30
Practiquem l'entrevista de feina
El Güell Espai Jove
A 11:00
La mediació artística en l'art contemporani
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
A 16:30
Materials visuals i descoberta d'imatges
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 17:00
El tren de les parades sense nom
Biblioteca Antònia Adroher
A 17:30
Senderos de gloria
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Club de lectura
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Anem a... Veure els robots submarins de la UdG
Parc Científic i Tecnològic, edifici CIRS
A 18:00
Mostra d'emprenedoria. 10 anys de Girona Emprèn
Centre Cultural La Mercè
A 18:00
Grup de conversa en català (nivell inicial)
Els Químics Espai Jove
A 18:30
Literatura i Matemàtiques
Auditori Josep Irla (Generalitat de Catalunya)
A 19:00
Fotografia: Light Painting
Centre Cívic Santa Eugènia
A 19:00
Romper viejos hábitos
Llibreria Calmot
A 19:00
Catalunya cap a on vas?
Llibreria 22
A 19:30
Raquel Lúa en concert
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 20:00
Taller: Educar en igualtat
Centre Cívic Ter
A 20:30
Trillium
Sunset Jazz Club
A 22:00
16nov.
Inscripcions obertes. Crea comunitat
Centre Cívic Pont Major
Clássics Revisats
UdG Campus Barri Vell
A 12:00
Viu la música. Taller de percussió
Centre Cívic Onyar
A 15:00
Iniciació a la guitarra
Els Químics Espai Jove
A 17:00
La lliçó de Diògenes
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
A 17:00
La màquina de no fer soroll
Biblioteca escolar Montfollet
A 17:00
Ludosala al Centre Cívic Barri Vell-Mercadal
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 17:00
Taller de portades
Biblioteca Carles Rahola
A 17:30
L'Autoestopista
Biblioteca Ernest Lluch
A 17:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 18:00
Música electrònica per a joves
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Cal·ligrafia xinesa
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Campionat de jocs de taula
El Güell Espai Jove
A 18:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 18:30
Dibuix amb model viu
Centre Cívic Santa Eugènia
A 18:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 19:00
13a Nit del Voluntariat
Pavelló Municipal Girona-Fontajau
A 19:00
Vine a provar l'acordió
Espai Marfà
A 19:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 19:30
Exposició fotogràfica Alba Jovani
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 19:30
XVI Edició Acoustic Vell
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 19:30
Poesia: D. Casadellavià presenta White!
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 19:45
Tritcatsons
Casa de Cultura
A 20:00
Cròniques orientals
Llibreria Ulyssus
A 20:00
Epodermis
Sala La Planeta
A 20:30
Requiem pour L.
Teatre Municipal
A 20:30
Beth
Cúpula de les Arts
A 21:00
20a Nit ESLIM
Centre Cívic Sant Narcís
A 21:00
17nov.
Fira de la Pintura
Carrer Abeuradors
A 00:00
8 dissabtes, 8 maneres de treballar el tèxtil
Centre Cívic Santa Eugènia
A 10:00
Grup excursionista jove
El Güell Espai Jove
A 10:00
Energies i comunicacions
Centre Cultural La Mercè
A 10:00
Mercat d'Intercanvi i Fira de 2a Mà Infantil
Aparcament del Pavelló de Fontajau
A 10:00
Taller de Kundalini Ioga
Espai Cívic Can Gibert
A 10:30
El Casino i l'església del Sagrat Cor
Museu d'Història de Girona
A 11:00
La Girona de parada i fonda
Museu d'Història de Girona
A 11:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 11:00
Anem a... Visitar la planta de triatge
Planta de Triatge de Celrà-Tirgi (polígon industrial de Celrà, c. Ter s/n)
A 11:00
Assaig Flashmob "Per les relacions lliures"
Pavelló Municipal Girona-Fontajau
A 11:00
Taller de Màgia Ecològica
Biblioteca Carles Rahola
A 11:30
Sempre de vacances
Espai Marfà
A 11:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 11:30
Ets única, Berta
Biblioteca Antònia Adroher
A 11:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 12:00
The giraffe and the pelly and me
Biblioteca Just M. Casero
A 12:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 12:30
XVI Edició Acoustic Vell
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 13:30
Anem a fotografiar la ciutat
Centre Cívic Ter
A 15:30
Anem a fotografiar la ciutat
Centre Cívic Ter
A 15:30
Castanyada a Germans Sàbat
Plaça Germans Sàbat
A 16:00
Els increïbles 2
Cinemes Ocine
A 16:15
Ball amb la Unió
Centre Cívic Pont Major
A 17:00
Balls de la gent Gran Pont Major-Pedret. Novembre
Centre Cívic Pont Major / Centre Cívic Pedret
A 17:00
Esfera lúdica. Ludosala
Centre Cívic Pont Major
A 17:00
Taller de robòtica
Biblioteca Salvador Allende
A 17:00
Club de lectura del md'A
Museu d'Art
A 17:00
Epodermis
Sala La Planeta
A 18:00
Requiem pour L.
Teatre Municipal
A 18:00
SLIME. Meravellós o moc fastigós?
CaixaForum Girona
A 18:00
Bautista's Poesía
Llibreria 22
A 18:30
Amics dels balls llatins
Centre Cívic Sant Narcís
A 19:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 20:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 20:30
Restos de cosas
Cinema Truffaut
A 20:30
Antonia San Juan
Cúpula de les Arts
A 21:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 21:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 21:30
Michele Hendricks Quartet
Sunset Jazz Club
A 22:00
Acoustic Nit tardor
Auditori de la Mercè
A 22:00
18nov.
Shopp Out
Carrer de la Indústria, 22
Cursa de muntanya de Girona
Plaça Sant Domènec
A 00:00
Damià Escuder, totes les vides
Museu d'Història de Girona (Sala d'Exposicions)
A 12:00
La malvada guineu ferotge
Cinema Truffaut
A 12:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 16:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 16:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 17:00
Ball de la gent gran amb Xavier Viñas
Centre Cívic Sant Narcís
A 17:00
Doble audició de sardanes
Pavelló Municipal de Palau
A 17:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 17:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 18:00
Viatge al centre de la Terra
Teatre Municipal
A 18:00
Ball amb Chapo
Casal de la Gent Gran de Taialà
A 18:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 18:30
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 19:00
MMM'agrada molt la música a Girona
Centre Cívic Ter
A 19:00
Macho Man
Teatre Municipal (Saló de Descans)
A 19:30
19nov.
Acollida als nouvinguts
Ajuntament de Girona. Sala Junta de Govern
A 10:00
Màrqueting amb influencers
Cambra de Comerç de Girona
A 10:00
Vols perfeccionar el teu català?
El Güell Espai Jove
A 11:00
Taller de Ioga
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 11:30
Assaig Flashmob "Per les relacions lliures"
Casal de la gent gran de Taialà
A 15:45
Grup d'Escoltadors de Veus comunitari
Biblioteca Carles Rahola
A 16:00
Espectacle de màgia
Centre Cívic Onyar
A 17:30
Dilluns d'esport
El Güell Espai Jove
A 18:00
La nanotecnologia: la revolució invisible
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Circ
Els Químics Espai Jove
A 18:30
Nàpols
CaixaForum Girona
A 19:00
VIII Torneig de Dramatúrgia
Sala La Planeta
A 20:00
Punt de ball folk i balls tradicionals
Centre Cívic Sant Narcís
A 20:00
Sortir a robar cavalls
Biblioteca Salvador Allende
A 20:00
20nov.
Cicle de tallers de cuina i nutrició infantil
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 17:00
La lliçó de Diògenes
Bòlit, Centre d'Art Contemporani. Girona
A 17:00
Llet i derivats làctics o Begudes vegetals?
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 17:00
Parkour
El Güell Espai Jove
A 17:00
Un món de contes
Biblioteca Antònia Adroher
A 17:30
Teatre social
L'Estació Espai Jove
A 18:00
Cartografía de una desaparición
Biblioteca Carles Rahola
A 18:00
Grup de conversa en català (nivell inicial)
Els Químics Espai Jove
A 18:30
Tècniques de veu i cant
Espai Marfà
A 19:00
A la cerca d'una altra Terra
CaixaForum Girona
A 19:00
El Far, de Maria Carme Roca
Llibreria Empúries
A 19:00
Jordi Amagat, pintura i escultura
Fundació Valvi
A 19:30
El malbaratament dels aliments i el consum responsable
Centre Cívic Barri Vell - Mercadal
A 19:30
Jocs de taula, quins ens convenen?
Centre Cívic Ter
A 19:30
Com ha nascut l'òpera Llull?
Casa de Cultura
A 20:00
II Nit del comerç de Girona
Auditori de la Mercè
A 20:15
Entre dos aguas
Cinema Truffaut
A 20:30